רישום גן למחוסגן


מיזם ״מחוסגן״ הוא פרי שיתוף פעולה בין דר׳ מאיר עזרא אליה, מתמחה על בטיפול נמרץ בילוד, לבין יוזמי הגן המחוסן הראשון בישראל, איתי ברשדסקי, בעלי פשוט גן ודר׳ ליאור אונגר, מתמחה בניורוכירורגיה, אל שלושתם הצטרפה סתו אברהמי כמנכ״לית היוזמה. 
 
בעוד ש״הגן המחוסן״ עשה כותרות והעלה למודעות את הצורך בסביבה בטוחה עבור הילדים, ״מחוסגן״ נותן מעטפת רחבה המאפשרת את יישום הרעיון.

 
מיזם מחוסגן הוא מיזם התנדבותי המציע לגנים פרטיים, אשר לא חל עליהם ״חוק חינוך חובה״, מסגרת ליווי בטוחה ובריאה הכוללת:

1. מעקב אחר חיסוני השגרה - בדיקת פנקסי החיסונים של הנרשמים ומעקב אחר השלמת תוכנית החיסונים

2. מתן גישה לרופא עבור מקרים ספציפיים בהם ההורים לא מחסנים מתוך חשש, אם בשיחה אישית, קבוצתית או בקבוצה של הגן 

3. ליווי רפואי במהלך שנת הלימודים בנושאי בריאות ובטיחות כללייםֿ

חשוב להדגיש שהרופא המלווה את הגן אינו

מחליף את הרופא האישי של הילד.

 

על פי עו״ד רז בן-דור: אין כל הוראה חוקית המונעת מבעלים של גן ילדים פרטי להתנות את הרישום לגן בהצגת פנקס חיסונים הכולל את כל החיסונים על פי המלצות משרד הבריאות.

היות שאין מניעה להתנות רישום או כניסה לגן בהצגת פנקס חיסונים, הרי שאין מניעה חוקית לבקש פנקסי חיסונים על מנת לוודא שהילד מחוסן על פי המלצות משרד הבריאות. ספק אם היות הילד מחוסן או לא מחוסן, הוא עניין שיש עליו חיסיון רפואי. בכל מקרה, חיסיון רפואי של הילד ניתן להסרה בהסכמת ההורה וככל שההורה מסכים למסור את פנקס החיסונים, אין הפרה של זכויות רפואיות. 

Snip20181115_27.png

©2019 by mehusgan.org.il

* עמותת מחוסגן מבהירה כי מלבד בדיקת פנקסי חיסונים העמותה לא בדקה ואינה אחראית לטיב או לתוכן השירותים בכל גן. כל הורה אחראי לבדוק ולבחון את טיב הגן, ניסיונו ורמת הגננות והשירותים. ההתקשרות עם גן היא באחריות הבלעדית של ההורים לשלילת כל אחריות של האתר ושל עמותת מחוסגן.