צוותים רפואיים יקרים ויקרות,

 

לאחר מאמצים ודיונים רבים עם משרד הבריאות, החינוך ומשרד העבודה והרווחה, אנחנו  שמחים לבשר

 

ברגעים אלה ממש נרשמים גנים בכל רחבי הארץ ובקרוב נוכל לשלוח לכם את פרטי המסגרות הרלוונטיות אליכם.

פירוט קצר על המסגרות:
1. מסגרות של עד 6 ילדים עם 2 מטפלים

2. ההרשמה מותנית בהצהרה שלכם כי ההורה חיוני, כמוגדר בצו

3. הגנים הם גנים פרטיים. נושאים כמו שעות ועלויות – יש לתאם ישירות מול בעלי הגן.

הרחבה בנושא התשלום: כבשגרה, גנים לגילאי 0-3 הם גנים פרטיים וככאלה נושאים בעלות להורים.
ביקשנו מבעלי הגנים שהעלות תאפשר את כיסוי העלות התפעולית בלבד, אולם עדיין התשלום עלול להיות גבוה מהרגיל, וזאת בשל המגבלות של משרד הבריאות על אופי הפעילות.

טיפה יותר בהרחבה בנושא התשלום - משרד הבריאות הגבילו את מספר הילדים בגן ל-8 עם 2 מטפלות. אולם משרד העבודה, למרות שזה לא בסמכותם דרשו כי המסגרות יהיו קטנות יותר, ובנות עד 6 ילדים ו-2 מטפלות. שינוי קטן, שהקפיץ את העלות לילד פי 30% לערך.
שוחחנו עם גננות רבות ועזרנו להבין את התחשיב של כיסוי עלויות בלבד בכמות כל כך קטנה של ילדים - ואכן מדובר על מחירים יקרים מהרגיל. עם זאת הגננות בעצמן סופגות הפסדים הרבה יותר גדולים מהעובדים החיוניים, והרבה מהסייעות לא זכאיות לאבטלה כלל, כך שהם/ן לא במצב להתנדב, ולכן ביקשנו מכל גן לעשות את התחשוב התפעולי בלבד ולגבות אותו.
לגבי סבסוד מאחד ממשרדי הממשלה, מאחר וגנים לגילאי 0-3 בשגרה הם לא חינם (למעט פחות מ-10% גני תמת וויצו), גם כאן אין סבסוד, למרות שניסינו לבחון אם ניתן.
הדבר היחידי שעוד ניתן לעשות זה להמשיך וללחוץ על מ שרד העבודה, להוריד את ההגבלה שלו ל-6 ילדים, שנובעת מפרשנות מאוד שגויה שלהם לחוק הפיקוח, ולאפשר לגנים הפרטיים לקבל 8 ילדים. אנחנו ממשיכים ללחוץ בכיוון הזה, אבל ממליצים לכם לפנות ולכתוב לשר אקוניס ומשרדו.

נכון לכרגע, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים פתחו, בעקבות הלחץ שלנו, 7 גני ילדים ב-7 בתי חולים הספקים מענה לכ-220 ילדים. אנחנו רק ביממה הראשונה מפתיחת הגנים הפרטיים סיפקנו מענה ללמעלה מ-4000 ילדים כל רחבי הארץ של עובדי מערכת הבריאות בעיקר. הגנים הפרטיים פועלים ללא כל סבסוד או מימון של המדינה, ואינם יכולים לספק שירות במחיר ויצו-נעמת. 


ומילה אחרונה, לצערינו חלקיכם פניתם לבעלי ובעלות גנים ואפילו קבעתם להיפגש, אך פשוט לא הגעתם. הן לא חייבות לפתוח את הגנים, ובאמת שהן לא מייצרות מזה רווח. זה עבורכם, אנא כבדו אותם/ן כמו שאתם רוצים שיכבדו אתכם/ן.

אנחנו מזמינים אתכם להזמין את הגננות והגננים של הגנים הפרטיים של ילדיכם להצטרף. גננ/ת שמעוניינת להירשם – יכולות לקבל את התנאים המלאים ולהירשם בקישור https://www.mehusgan.org.il/ganim2020

רשימת הגנים המתעדכנת כל חצי שעה באתר שלנו

https://www.mehusgan.org.il/2020


בברכה,

צוות מחוסגן