©2019 by mehusgan.org.il

* עמותת מחוסגן מבהירה כי מלבד בדיקת פנקסי חיסונים העמותה לא בדקה ואינה אחראית לטיב או לתוכן השירותים בכל גן. כל הורה אחראי לבדוק ולבחון את טיב הגן, ניסיונו ורמת הגננות והשירותים. ההתקשרות עם גן היא באחריות הבלעדית של ההורים לשלילת כל אחריות של האתר ושל עמותת מחוסגן.

הסיפור של מחוסגן

מיזם ״מחוסגן״ הוא פרי שיתוף פעולה בין דר׳ מאיר עזרא אליה, מתמחה על בטיפול נמרץ בילוד, לבין יוזמי הגן המחוסן הראשון בישראל, איתי ברשדסקי, בעלי "פשוט גן"

וד"ר ליאור אונגר, מתמחה בניורוכירורגיה,

אל שלושתם הצטרפה סתו אברהמי כמנכ״לית היוזמה, ויחד ייסדו את מחוסגן. 

איתי ברשדסקי, הבעלים של גן הילדים "פשוט גן" ויוזם הגן המחוסן: ״בעשר השנים בהן אני מנהל את גן הילדים

״פשוט גן - לגדול בבית״ ברמת השרון, נשאלתי לא אחת ״האם ילדי הגן מחוסנים?״, התשובות היו פשוטות ״אינני יודע, אינני יכול לדעת ומה זה בכלל משנה, הרי כל מי שמחסן את ילדיו לא צריך לדאוג.

בעקבות ההד התקשורתי סביב עניין החיסונים ומפגש מקרי עם רופאה, עמדתי על טעותי והבנתי כי חובתי כמנהל גן, האמון על חייהם ובריאותם של 130 ילדים מגיל לידה ועד גיל 4, היא להבטיח כי לא יחלו במחלות אשר ניתן למנוע באמצעות חיסון. לאחר התייעצות עם ד"ר ליאור אונגר ועם 11 הורים - רופאים מהגן - החלטתי להתנות את הרישום לגן בהצגת פנקס חיסונים מעודכן בכל חיסוני החובה בהתאם לגיל הילדים. מיד לאחר מכן השקתי את מיזם ״הגן המחוסן״ וקראתי לעוד גנים להצטרף ליוזמה.

החיבור עם מאיר, היה טבעי ביותר וקרה ממש למחרת, כאשר הבנתי שהוא במקביל השיק יוזמה כמעט זהה, זה היה חיבור טבעי ונדרש מהרגע הראשון. 

יוזמת מחוסגן נוצרה בספטמבר 2018, ותוך פחות מחודשיים נרשמו אליה כ-260 גני ילדים וישובים ברחבי הארץ, 100 מתנדבים ובניהם רופאים, סטאג׳רים, סטודנטים לרפואה, אחיות, ואנשים נפלאים נוספים." 

ד"ר מאיר עזרא אליה

יו"ר עמותת מחוסגן ואחראי רופאים

רופא ילדים  ויוזם מחוסגן.

נשוי ואב לשתי בנות.
״הרעיון של מחוסגן , נולד דווקא בכובע של הורה ולא של רופא , כהורים אנחנו יום יום מנהלים סיכונים עבור ילדינו, הדיסוננס הבלתי אפשרי בין החתירה המתמדת לחפש את הסביבה המוגנת ביותר עבור ילדינו , לבין חוסר הידיעה והעמימות  באשר לבטיחות הבריאותית והסטטוס החיסוני בגן , הוא זה שלמעשה הביא ליצירת - מחוסגן.״

ד"ר ליאור אונגר

יזם מחוסגן

ד"ר ליאור אונגר, רופא במחלקה לניתוחי מוח ועמוד שדרה בבית החולים "שיבא", תל-השומר. 
ד"ר אונגר הינו בוגר הפקולטה לרפואה, באוניברסיטת תל אביב, MD-PhD, והינו חבר במסלול תלפיות שיבא, למנהיגות רפואית.
מנהל מחקר במגוון נושאים , כיו"ר פורום המתמחים בהר״י ומוכר כרופא אקטיביסט בולט ברשת החברתית. 
נשוי עם שני ילדים ושני חתולים.
מאמין בקלישאה "העיקר הבריאות", וחושב שמחוסגן זאת דרך נהדרת לקדם זאת.

איתי ברשדסקי

יזם מחוסגן ואחראי קהילות

יוזם את הגן המחוסן הראשון בישראל, "פשוט גן" ברמת השרון.
נשוי לנינה, שותפתו לניהול והקמת "פשוט גן" ואבא לשלושה ילדים.
את רעיון הגן המחוסן (מרעיון לביצוע) הגה איתי על פני 4 ימים שלמים שזה בערך פי 4 מבדרך כלל וכל זה מבלי לדעת אם ילדיו בכלל מחוסנים, מזל שהוא נשוי לאשה אחראית.

סתו אברהמי

מייסדת ומנכ"לית מחוסגן

אשת הייטק, יזמית סדרתית, פעילה חברתית למען יוזמות שונות. 
 אמא של רוני. 
״כאמא, החרדות הן רבות. כואב לי שאנו צריכים היום להתמודד גם עם הפחד מפני מחלות אשר יכלו להיכחד מהעולם בזכות החיסונים. לכן יוזמת מחוסגן הינה בעיני יוזמה ראשונה במעלה״. 

עו"ד רז בן דור

יועץ משפטי

עו״ד רז בן-דור, גר בת״א, שותף במשרד מטרי מאירי ושות׳. מומחה בניהול סכסוכים ומשברים בתחום האזרחי והמסחרי.

נשוי + 3 ומייעץ בהתנדבות למחוסגן.
״איתי פנה אלי ערב אחד, באמצע הקיץ, ושאל האם לבקש פנקסי חיסונים כתנאי לכניסה לגן זה חוקי. בדקתי, אישרתי, ומפה לשם נסחפתי למהפכה. חשוב לי להגיד לגננות שעוד מהססות: אל תפחדו ללכת עם המצפון שלכן ואל תחששו מאיומים. המהלך הזה חוקי לחלוטין. ובכל מקרה, גן שלם חולה בחצבת הרבה יותר גרוע מתביעה. ואנחנו פה כדי לייעץ ולסייע.״

יאנה גימפלביץ'

מנהלת דיגיטל

אשת תוכן ודיגיטל, אמא לשניים והאשה שהכריחה את כולנו להתקין טלגרם. "בזמן התפרצות הפוליו הייתי עורכת בריאות ואמא לתינוקת, ומאז אני עוקבת בדאגה אחר נושא ההתנגדות לחיסונים. ההתנדבות במחוסגן - זו הדרך שלי לתרום לבריאות הציבור"